Wycieczka Do Indii – przewodnik

Podróż do Indi

Nie da się nie powiedzieć, że jeżdżenie na wakacje stało się w ostatnim czasie niezmiernie modne. Dzieje się to dlatego, iż społeczeństwo staje się coraz bogatsze. Oprócz tego dostęp do transportu powietrznego jest zdecydowanie łatwiejszy i niedrogi, w związku z tym przekłada się owo na podniesienie popytu na przemieszczanie się tego rodzaju transportem.

Częściej planujemy podróżować po kontynencie europejskim, dlatego że jest to dla nas zwyczajnie prostsze. Prócz tego cywilizacja europejska nie różni się, aż tak bardzo w poszczególnych krajach na starym kontynencie.

Kiedy jedziemy do Portugalii, Grecji lub Rumunii, plus minus wiemy czego należy się spodziewać. Trochę w inny sposób przypadek wygląda w czasie wyprawy w znacznie bardziej dalekie miejsca. Znaczna rzesza populacji fantazjuje o wycieczce do Indii i ów kraj jest nadzwyczaj po wielokroć przytaczany jako cel wycieczki.

Powinno się jednakże uznać, że w rzeczy samej nie wiemy zbyt wiele o tym narodzie.

Zwyczajnie wówczas wyszukując frazę: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się wielu rzeczy, o których nie mieliśmy wyobrażenia.

Kuchnia indyjska

Dla Polaków skojarzenia z tym krajem, to przede wszystkim coraz modniejsze ostatnimi czasy restauracje indyjskie.

Takie miejsca z reguły prowadzone są przez naturalnych Hindusów oraz podają źródłowe dania z owego rejonu. Szukając takiego lokalizacji w naszym państwie, pożądane byłoby rozglądać się za miejscami, posiadającymi oryginalny piec tandoor, w którym przygotowywana jest część straw.

Należy mieć pojęcie, że nie każde restauracje korzystają z tego urządzenia, co jest sprzeczne z oryginalną kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla polskich obywateli Indie to także bollywoodzkie filmy, które jednakże w naszym państwie nie szczycą się szeroką popularnością. Jednakowoż wyjeżdżając do kraju które leży na Półwyspie Indyjskim powinno się wiedzieć parę kluczowych faktów wobec tegoż miejsca. Jeżeli chodzi o Indie, czas posiadają zupełnie odrębny niż kraje europejskie. Mianowicie należy dodać cztery i pół godziny do polskiego czasu. Oznacza to, iż Hindusi wstają wcześniej od nas i kładą się spać również wcześniej. Pożądane byłoby zdobyć dane w kwestiach finansowych. Jeżeli rozchodzi się o Indie, waluta tam obowiązująca to indyjska rupia.

Czytaj również:

indian e-visa

About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.