CentrumBieli

Blog o wnętrach, domu i ogrodzie

Krzesło dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Krzesła do biurka dla dzieci powinny być wygodne oraz stanowić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. W młodym wieku kręgosłup wciąż się kształtuje, dlatego krzesła dla dzieci powinny być dostosowane do wzrostu młodego człowieka, jego wagi oraz ruchliwości. O czym pamiętać przed ich zakupem? 

Krzesła dla dzieci, a system regulacji – dlaczego jest tak ważny?

System regulacji służy dostosowaniu wysokości krzesła do wzrostu osoby korzystającej z biurka. Ponieważ młodzi ludzie szybko rosną, krzesła do biurka młodzieżowe i te dla dzieci powinny być wyposażone w wygodny system regulacji, tak aby nie zachodziła potrzeba wymiany ich za każdym razem, kiedy użytkownik podrośnie kilka centymetrów. System regulacji powinien dostosowywać do użytkownika nie tylko wysokość siedziska, ale także kąt odchylenia oparcia, dlatego im bardziej rozbudowany system, tym lepiej. Doskonałą regulację siedzenia zapewnia specjalny amortyzator, dlatego upewnijmy się, że krzesła do biurka dla dzieci, które wybieramy są w niego wyposażone. Zapewnia on płynną regulację bez nieprzyjemnych i gwałtownych spadków. 

Dobre krzesła dla dzieci wyposażone są także w regulację podłokietników. Oparte na nich ręce są mniej obciążone, dlatego możliwość ich regulacji jest tak istotna. Pamiętajmy, że zarówno siedzisko, jak i oparcie dobrego krzesła do biurka dla dzieci powinny być elastyczne, aby dopasowywać się nawet do niewielkich ruchów ciała.

Czy warto inwestować w krzesło obrotowe?

Krzesła do biurka młodzieżowe i dla dzieci najczęściej występują w wersji obrotowej. Są one wsparte na charakterystycznym krzyżaku z pięcioma obrotowymi kółkami. W rzeczywistości jednak obrotowość krzesła nie jest szczególnie istotna. Ważniejsza jest kwestia podparcia kręgosłupa. Zarówno siedzisko, jak i oparcie powinny podpierać wszystkie jego części. Naturalna pozycja tego narządu to ułożenie w kształt litery „S”, dlatego ważne, aby krzesła do biurka posiadały uwypuklenie służące podparciu odcinka lęździowo-krzyżowego. Krzesła do biurka młodzieżowe i dla dzieci mogą więc z powodzeniem występować w wersji obrotowej. Ważne, aby pozostałe kryteria zostały spełnione. Pamiętajmy tylko, że niektóre modele krzeseł wyposażone są dwa różne rodzaje kółek – dostosowanych do podłogi lub do dywanów i wykładzin. Jest to istotne, ponieważ nieodpowiednio dobrane kółka mogą bardzo szybko porysować parkiet. 

Postawmy na solidność

Krzesła powinny cechować się solidnością. Zarówno baza, jak i rama powinny doskonale podtrzymywać dziecko podczas pracy i zabawy. W przypadku krzeseł dla dzieciliczy się także solidność i trwałość siedziska i oparcia. To jednak nie wszystko. Bardzo istotne są również takie elementy jak podłokietniki i zagłówek. Niektóre modele zawierają także regulowany podkolannik, który zapewnia optymalne wsparcie dla kolan. 

Wygląd też się liczy

Krzesła do biurka młodzieżowe i te dla dzieci to najprawdopodobniej najczęściej używany przez młodych ludzi mebel, który stanowi integralną część ich osobistej przestrzeni. Dlatego poza solidnym wykonaniem oraz optymalnym wsparciem dla kręgosłupa, powinny one wyróżniać się także ciekawym młodzieżowym designem. Oryginalny i ciekawy wygląd zapewni dziecku poczucie integralności z przedmiotem, na którym spędza ono tak wiele czasu. Dobrze, aby design był utrzymany w stylu spójnym ze stylem pokoju dziecka oraz nie kłócił się zbytnio z jego zainteresowaniami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ciekawych modeli, mamy więc z czego wybierać.