Sri Lanka na urlopie

Urlop na Sri Lance

W organizacji dalekich wojaży we współczesnym świecie nadzwyczaj ciężko obejść się nie posiadając połączenia z siecią. W momencie kiedy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedną z pierwszych powiadomień w kwestii tego kraju, które wyświetlą się w wyszukiwarkach internetowych to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Patrząc na usytuowanie na Świecie, o dobrą aurę nie potrzeba się w tym miejscu przejmować przez cały rok. W tym czasie, więc w połowie grudnia temperatury znajdują się w granicach 30 stopni Celsjusza przez cały dzień i ponad 20 nocą. Wypad na święta na Sri Lankę może okazać się więc ciekawie spędzonym czasem z dala od słoty grudniowej, która z reguły jest wtedy w Polsce. Przede wszystkim, że okres od grudnia do kwietnia to perfekcyjny czas, aby rozkoszować się pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym miejscu znowuż wskazane jest odwoływać się do warunków pogodowych. Teraz, wówczas gdy w Polsce ogrzewamy się w promieniach wakacyjnego słońca, na „Herbacianej Wyspie” grasują monsuny. Na rzecz niezorientowanych… pełny czas jest deszcz, co właściwie nie zachęca do wysuwania nosów spod dachów i cieszenia się spektakularnymi okolicznościami środowiska, jakich na Sri Lance mrowie. O ile chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy atmosferyczne, poniekąd trudno o deszcz. A wszak zimą wszyscy zażywamy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze Słóńca.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę zawsze trzeba pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Pierwszy lotniskowy: podczas gdy już dolecimy, za 40 amerykańskich dolarów można nabyć zaświadczenie dające nam prawo do pobytu na wyspie przez 30 dni.
Drugi internetowy: wyszukujemy w wyszukiwarce internetowej „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie internetowej opłacamy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

Jeśli przewidujecie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, to przez 48 godzin jest możliwe przebywać na jej terytorium bez konieczności dysponowania wizą.

Jeśli chodzi o stronę finansową takiej wypraw, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie zawsze przy azjatyckich ekspedycjach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt między 1000-2000 zł w dwie strony. Z kolei należności na miejscu, dla nas Polaków, winny brzmieć dosyć przyjemnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc taniej niż w Zakopanem. Poręczam, że na pożywieniu także majątku nie stracicie.

Tak więc, tylko się pakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz także:

visa for sri lanka

About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.