Poradnik prowadzenie biznesu w Rosji

Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu biznesmenów w Polsce rozmyśla o transferze własnego firmy za granicę. Czy Federacja Rosyjska będzie wówczas optymalnym kierunkiem?

Aż 17 milionów kwadratowych powierzchni a także 142 mlnrezydentów, metropolie i niewielkie miasteczka, a przy tym wielkie zapotrzebowanie na rozliczne usługi oraz produkty – Federacja Rosyjska jest w stanie byćperfekcyjnym miastem doprowadzenia własnego interesu.

Rosja jednakże nieco z rzadka wybierana jest przez Polaków w celu miejsca rozpoczęcia firmy. Nie oznacza to jednakże, iż własny biznes w Rosji toniedobra sugestia. Także w owym kraju przedsiębiorcy zdołają kalkulować wysokie dochody oraz szereg innych udogodnień, w tym połączonych ze zwolnieniem z niektórych kwot czy też ich wielkim obniżeniem.

Jeżeli chodzi o biznes w Rosji to jest onatrakcyjnym przedsięwzięciem. Jakie odmiany działalności gospodarczej osiągalne są w tym kraju i jak można otworzyć tam swoją działalność?


Działalność gospodarcza w Rosji – działalność prywatna i spółki

Firma w Federacji Rosyjskiej może być prowadzona zarówno w formie organizacji osobistej, która przypomina jednoosobową firmy w Polsce, jak również w osobowości spółki.

Gatunki spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – nieustawowa ilość wspólników

Działalność w Rosji jest dozwolone powołać również jako:
• prywatny biznesmen (PP)
• przedsiębiorstwo z wkładem kapitału zagranicznego.

Dobór właściwej formy organizacjidziałalności – organizacja osobista, z wkładem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od subiektywnych wymogów oraz potrzeb przedsiębiorcy w obrębie kierowania swojego biznesu.


Skorzystaj z zawodowej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku konstytuowania firmy w innych krajach za granicą, także podczas zakładania swojej organizacji w Rosji wskazane jest skorzystać z pomocy fachowców. W problemie „biznes rosja” osobiste usługi oferują po pierwsze organizacje konsultingowe, które mają w swojej ofercie posługę rejestracji firmy w tym Rosji.

Aby wejść w rosyjski biznes, konieczne jest przebrnięcie przez zawiły system statutów oraz płatności, dlatego najlepiej zrobić to z zawodowcami w tego rodzajudyscyplinie.

Więcej na: spółki rosja


About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.