Indie: wiza turystyczna

Które formalności należy dokonać, by podróżować do Indii?

Indie to dość egzotyczny strefa świata, w związku z tym udając się w to miejsce, należy mieć rozeznanie w obowiązujących regulaminach prawa, bo w przeciwnym razie może nas zastać zdziwienie. Na pewno potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu państw, które potrzebuje od obcokrajowców tego typu dokumentu.

Dlaczego w Indiach potrzebna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India216.jpg
Powód jest nieskomplikowany, gdyż bez niej nie jesteśmy w stanie wjechać na obszar Indii. Fortunnie wolno ubiegać się o nią drogą online, przez co formalności są mniej dokuczliwe a także zmniejsza się czas wyczekiwania. Trzeba wejść na witrynę agencji pośrednictwa wizowego a następnie w tym miejscu wypełnić właściwy wniosek. Jest on dość szczegółowo skonstruowany oraz obejmuje sporo pytań na temat kandydata starającego się o e-wizę.

Przebrnięcie przez stos tych wszystkich formalności wymaga sporo wysiłku. Formularz agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Różnice między wizą turystyczną a e-wizą do Indii?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India095.jpg
Po pierwsze wiza turystyczna jest wydawana na sporo dłuższy okres. Indie pozwalają zagranicznym turystom pozostać na swoim terenie na okres sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną należy się starać przez ambasadę. Poza tym jest ona znacznie bardziej kosztowna niż e-wiza. Należy na nią wyczekiwać co minimum rok i nie za każdym razem udaje się ją zdobyć.

W przypadku wizy elektronicznej jest odmiennie. Indie nie sprawiają nikomu problemów jeśli, iż wiadomości z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu oraz że uprzednio ureguluje się opłaty. Trzeba również mieć na uwadze aby w czasie naszego pobytu na terenie Indii nie straciła ważności e-wiza. Indie nadzwyczaj to kontrolują oraz za nieprzestrzeganie tego prawa, zagraża deportacja. Nie można również zapominać, iż e wizę wolno wykorzystać tylko dwukrotnie. Pierwszy raz przy wjeździe i kolejny raz przy odjeździe z Indii. Znaczącą kwestią jest też oznaczenie we wniosku internetowym, które miasta zamierza się odwiedzić. Jest to warunek konieczny do przyjęcia indyjskiej e-wizy.

Więcej informacji:
visa to india.

About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.