Zaplanuj podróż do Wietnamu – ewiza, atrakcje

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest łączony głównie z walką z udziałem Amerykanów, jaka zresztą sfinalizowała się dla nich haniebną porażką.

Obecnie jednak jest on interesującym turystycznie miejscem. Pozwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za dość przyzwoite pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam blisko 7,5 mln ludzi.

Łatwo tutaj wyszukać kwaterę w dobrej cenie, i wiele interesujących turystycznie lokalizacji znajduje się w centrum. Planując wyjazd do metropolii Wietnamu można rozłożyć zwiedzanie na parę dni czy też zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, a w następnej kolejności wyruszyć w wyprawę w inne atrakcyjne krajoznawczo miejscowości tego rodzaju jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu lub Phu Quoc. Wszystkie takie miejsca są odpowiednio przedstawione w Internecie, zatem zaplanowanie wycieczki nie powinno spowodować kłopotu.

Kiedy najlepiej pojechać na wyprawę?

Dla odwiedzających Wietnam aura pogodowa może być całkiem pasująca zwłaszcza jesienią i wiosną. Zimą, chociaż nie jest nadzwyczaj chłodno (nie licząc regionów górskich), to zachodzą wysokie opady. Latem z kolei trzeba nastawić się na temperatury rzędu 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w miesiącach letnich wynosi nawet 90 procent. Dlatego że aura pogodowa jest inna na północy i na południu kraju, najlepiej zaplanować wyprawę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu a także od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Wskazane jest wyposażyć się w nie przed odjazdem, gdyż transakcje kartą mogą być powikłane. Również za znane usługi tego typu jak Uber, będzie trzeba zapłacić gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, podczas gdy otrzymamy pieniądze o dużych nominałach. Na przykład 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi zdołamy wynaleźć w opłacie od 50 złotych w najbardziej turystycznych miejscowościach. O ile nie damy się oszukać, zdołamy spodziewać się niezapomnianej podróży przy małym nakładzie finansowym. Załatwienie wizy turystycznej nie stanowi kłopotu dla Europejczyków.

Jeśli więc poszukujesz niezapomnianych wrażeń wybierz się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
visa to vietnam.

About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.