Wniosek o e-wizę do Australii

O wycieczce do Australii marzy mnóstwo osób. Odległy ląd, najpiękniejsza oraz największa rafa koralowa na Ziemi, parki gdzie bez skrępowania biegają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru oraz Sydney Opera House – te wszystkie miejsca przyciągają tłumnie podróżników z całego świata.

Jak się wprawdzie okazuje, nie wystarczy tylko kupić bilet lotniczy do Australii. Nadzwyczaj ważnym jest, by również dopełnić formalności związane z zdobyciem zezwolenia na pobyt. Czyli uzyskać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument ten, muszą posiadać wszystkie osoby, które nie są mieszkańcami Australii. Pozytywną informacją jest jednak to, że wizę można zorganizować w formie online. Wystarczy przesłać za pośrednictwem formularza wniosek wizowy oraz tą samą drogą otrzymamy wizę.

To, jak prędko uzyskamy wizę, zależy od tego w jakim celu wybieramy się do Australii. Jeżeli na przykład jesteśmy mieszkańcami USA i marzymy o tym, żeby zwyczajnie wybrać się w to miejsce na wycieczkę, to e wiza do Australii dla mieszkańców USA, będzie nam wydana w ciągu maksymalnie dwóch tygodni od wysłania wniosku wizowego. Pamiętać należy, że ten model wizy, wydawany jest na pobyt w kraju nie dłuższy niż 90 dni.

Następnym powodem do dysponowania australijską wizą, jest chęć podjęcia krótkotrwałej pracy na tym obszarze. W związku z tym, także musimy złożyć wniosek internetowy o otrzymanie wizy. Australijska wiza dla rezydentów Stany, w tym przypadku także wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla ludzi którzy, zamierzają na dłużej przenieść się do Australii, e wiza Australia dla rezydentów Stanów Zjednoczonych wydawana jest na wniosek strony, która zaprasza konkretną osobę do siebie. A więc przykładowo firma X, chce zaangażować do pracy pana Y na czas dwóch lat i w związku z tym, przesyła wniosek o wydanie wizy na rzecz pana Y. Wiza zostaje wydana na termin trwania kontraktu, a więc na 2 lata.

Zobacz także: Australia Visa For US Citizens.

About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.