Kuchnia gazowa w stylu retro

Kuchnia w stylu retro – jak zaaranżować?

Styl retro z dużym hukiem powrócił do aranżacji wnętrz. Zdawać by się mogło, że ta stylistyka pasuje wyłącznie do dużych domów, lecz to nie prawda. Nawet mieszkanie typu kawalerka można z powodzeniem zaaranżować w taki sposób. Aczkolwiek nie da się ukryć, że w takiej stylizacji najlepiej prezentuje się kuchnia. Jak wyposażyć sobie kuchnię w stylu retro?

Odpowiednie umeblowanie oraz urządzenia

Kuchni można nadać stylu retro przez odpowiednie urządzenia AGD. Kuchnia gazowa w stylu retro scalona z klasycznymi, pastelowymi meblami kuchennymi to znakomita baza do urządzenia tego typu pomieszczenia. Niezwykle często można odnaleźć też wyposażenia AGD w pastelowych kolorach. Na przykład miętowa lub różowa kuchnia gazowa retro wolnostojąca postawiona blisko białych mebli będzie doskonale podkreślać wybór stylu pomieszczenia.Można również wyszukać chłodziarki o zaokrąglonych kształtach również w pastelowych kolorach z wielkimi, metalicznymi klamkami a\’la lata 60. Do ogółu można dokupić miksery lub sokowirówki w tym stylu.

Same umeblowanie wybierane do takiej aranżacji nie powinny za bardzo rzucać się w oczy. Aczkolwiek najlepiej by było, gdyby stworzono je z drewna bądź drewnianej sklejki o standardowych kształtach. Na pewno nie będą w tym miejscu pasować umeblowanie z jednolitą okleiną na wysoki połysk. Należałoby również podkreślić wzór kuchni przez troskę o szczegóły jak na przykład klamki czy też uchwyty.

Warto też nabyć właściwą zastawę stołową, która nie będzie prezentować się nazbyt współcześnie, powinna wyglądać standardowo. W tym miejscu świetnie przetestują się białe, owalne talerze.

Czy kuchenka retro wypróbuje się do gotowania?Naturalnie oprócz tego, że kuchnia ma być estetyczna musi być też praktyczna. Kuchnie gazowe stylizowane na retro to podobne kuchenki jak inne. Dla osób które, kochają kucharzyć słuszny wybór to kuchnia gazowa 5 palnikowa z piekarnikiem elektrycznym. Wygląda ona ekskluzywnie i pasuje do pomysłu na aranżację, ale 5-palników usprawnia kucharzenie, natomiast piekarnik elektryczny to już standard zaopatrzenia każdej kuchni.

Znajdź odpowiednią kuchnię w stylu retro: kuchnia gazowa w stylu retro .

About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.