Co warto zwiedzić w Myanmar?

Myanmar
Kiedy chcemy wreszcie odprężyć się, wymknąć się od monotonnego życia, wyruszamy na odpoczynek, lecz przed nami pojawia się niejaki kłopot – dokąd wyruszyć? Przeszukując sieć staramy się wyłonić śliczne, atrakcyjne miejsce.

Birma to doskonałe miejsce na odetchnięcie i zwiedzenie kilku ciekawych miejsc.
Podziwiać spektakularne krajobrazy i wypoczywać możemy nad słodkowodnym jeziorem Inle. Znajdują się tu także przyciągające budowle, które warto zobaczyć – zabytkowa buddyjska świątynia zalana złotem, mierząca 99 metrów! Ananda Temple to kolejna świątynia buddyjska z 1105 r. z sensacyjną architekturą, oraz malowidłami i rzeźbami.

Myanmar -ciekawe atrakcje
Atrakcje są nader ciekawe, możemy tu zauważyć wygasły wulkan – stratowulkan, który składa się z bazaltowych law oraz materiałów piroklastycznych, jego wysokość to 1518 m, ostatni raz był aktywny w roku 442 p.n.e. Wówczas gdy komuś zabraknie ładnych krajobrazów, można przejechać się pociągiem po Gokteik Viaduct, który postawiony jest nad
kotliną, można zobaczyć z niego pasmo górskie, zaś na dole płynący strumień. Na eskapadę da się wybrać by zobaczyć Pagoda Kyaiktiyo – złocista skała, ma 7,3 m i znajduję się na czubku złotego głazu, jest to jedne z najważniejszych punktów birmańskich buddystów.

Wystarczy się nieco rozejrzeć a także poczytać, a każdy tu odnajdzie cokolwiek dla siebie, abstrahując od tego czy ma w planie odprężać się bądź podróżować na wyprawy a także odwiedzać przyciągające miasta. Ważne jest również wypatrzenie trafnej oferty na podróż, pożądane byłoby przeszukać oferty „first i last minute” bądź pozyskać komplet na własną rękę, pod warunkiem że zdołamy być sprytni, oraz poprawnie poszukamy, damy redę odjechać na drugi koniec świata za niewielkie środki.
Tuż przy samodzielnej rezerwacji lepiej uczynić to z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – wyjdzie to taniej, aniżeli zarezerwowanie w ostatniej chwili. okres także gra tutaj istotną rolę, przyzwoiciej wybyć na jesień/wiosnę kiedy odpoczynek przewiduje mniej osób, ceny w owym czasie będą niższe. Wymiana walut – bez tego kłopotliwie będzie nam przeżyć, a powinno się o powyższym się zastanowić przed odjazdem z pewnym wyprzedzeniem iżby zapuścić się w kantorze na bardziej atrakcyjne ceny.


Więcej informacji:

myanmar visa

About the author: rootmaster

Leave a Reply

Your email address will not be published.